Hakkımızda

Türkiye’den, KKTC’ye yapılan ilk yatırım Ektam Kıbrıs Ltd., kuruluşundan bu yana, Kuzey Kıbrıs’a inanarak üretime devam etmektedir. Şirketimiz, KKTC’de yaşayan Kıbrıs Türk halkına ve gelecek turistlere Avrupa standartlarında üretim yaparak, kaliteli alkolsüz gazlı meşrubat ve meyveli içecek ihtiyaçlarını karşılamak, yapılan bu faaliyetler sayesinde istihdam ve katma değer yaratarak ekonominin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Şuanda % 87,8’i Tamek Holding A.Ş’ye , % 9,19’u KKTC’de kurulu Erkman International Ltd.’e ve % 3,01’i Melih Emir Derlikan’a ait olan Ektam Kıbrıs Ltd., 1981 yılında faaliyete geçerek kısa sürede fizibilite, proje çalışmaları ile Gazimağusa, Köprülü Köyü civarında kurulan fabrikada üretime başlamıştır. Ana fabrika yatırımının ardında ise şirket 1983 yılında Lefkoşa’da yönetim, dağıtım ve depolama tesisini kurmuştur. Kuruluşundan itibaren geçen sürede Ektam Kıbrıs Ltd.’nin yatırımları 30 milyon doları bulmuştur. Ektam Kıbrıs Ltd., istihdam ettiği 200’e yakın personel, KKTC’de faaliyet gösteren 200 civarında firmadan aldığı hizmet ve mallar, ödediği vergiler ve yarattığı katma değer ile KKTC’nin en büyük kuruluşlarından biri olmuştur.

Şirketimiz fabrikasında bugün Avrupa standartlarında Pepsi, Diet Pepsi, Seven Up, Diet Seven Up, Yedigün, Fruko soda, Charger enerji içeceği ve ayrıca 18 Lt’lik paslanmaz premix tanklarında gazlı meşrubat üretimi ve Fruday markası altında gazsız meyveli içecek üretimi yapmaktadır. Şirketimiz Kuzey Kıbrıs genelinde toplam 4 bin noktaya hizmet götürmektedir. Ektam Kıbrıs Ltd., TSE-ISO-EN 22000 “Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesi”, TSE-ISOO-EN 9000 “Kalite Yönetim Sistemleri Belgesi” ve ürünlerinde de TSE-4080 ürün kalite belgelerine de sahiptir.

Misyonumuz

EKTAM KIBRIS LTD. Markasını sağlık, kalite ve güven ile bütünleştirmek,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisine katkı sağlamak,

Pepsi, Diet Pepsi, 7 UP, Diet 7UP, Yedigün, Fruko Tonik, Fruko Soda, Charger, Super Charger markalı gazlı meşrubat ve gazsız olarak yapılan Tamek soğuk çay ürün hizmetizde, pet şişe, cam şişe, kutu, Premix çelik tank ambalaj çeşitleri ve servisleriyle,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan yerli ve yabancı tüketicilere, ayrıca turist olarak gelecek yabancı misafirlere kaliteli ve ihtiyaç duyabilecekleri tüm ürün ve hizmetleri bir marka altında sunabilmek,

Dağıtım ağının etkinliğini sürekli geliştirmek ve yaygın ürün bulunabilirliğini sağlamak.

Vizyonumuz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti pazarında etkin ve kalıcı olmak,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde markamıza bağlı müşteriler yaratmak ve tercih edilen ilk firma olmak,

Şirketimizi sağlam finansal yapıya ulaştırmak,

Kurumsal, teknolojik ve insan altyapısını tamamlamak,

Kötü kalite maliyetlerini azalarak, rekabet edebilir fiyatlara ulaşmak ve sürdürmek,

Kısa, orta ve uzun vadeli strateji ve iş planlarını oluşturmak,

Hatasız süreç tasarımında yoğunlaşmak, verilere dayalı bilgilerle karar vermek,

Kaliteli girdi sağlamak üzere, dış sağlayıcılarımıza yönelik faaliyetlerde bulunmak,

Müşteri kazanma ve marka tutundurma faaliyetlerini geliştirmek,

Müşteri geri beslemelerini ve taleplerini şirket faaliyetlerine dönüştürmek.

Kalite Politikamız

Kalite ve Gıda Güvenliği yönetim sistemimizin uygulanması, geliştirilmesi ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi, müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin ve gıda güvenliği ile ilgili yasal şartların en üst düzeyde karşılanması için gerekli yöntemlerin belirlenmesi ve uygulanmasıdır.

EKTAM KIBRIS LTD. temel ilkeleri aşağıda belirtilen, ISO 9001 Toplam Kalite Yönetimi Modeli ile desteklenen Kalite Kültürünü; çalışanları, tedarikçileri, müşterileri ve halkı ile paylaştığını taahhüt eder.

Kalite, müşteri memnuniyetine değer vermenin ve ticari başarının bir sonucudur.

Şirket içerisinde “ISO 9001 ve ISO 22000 Kalite Noktaları” doğrultusunda belirlenmiş kalite ve gıda güvenliği beklentilerine ulaşmak.

Karar verme süreçlerinde katılımı ve takım çalışmasını teşvik etmek.

Müşterilerimizi talepleri konusunda tatmin etmek ve beklentilerini karşılamak.

Sürekli iyileştirme için gerekli personel, teknik ve finansal kaynakları sağlamak ve çevreye saygılı olmak.

Şirketimizdeki insan kaynaklarını, mevcut potansiyeli en iyi şekilde ortaya çıkartarak azami verim alacak şekilde yönetmek.

İş ile ilgili en iyi sonuçlar alabilmek için, personeli, yürütülen faaliyetin en kazançlı noktalarına yoğunlaşmanın önemi konusunda bilinçlendirmek.

Markalarımız

Ürün gruplarımıza ait markalarımızın logoları

Pepsi
Pepsi Max
Pepsi Diet
Yedigün
7up
Diet 7up
Charger
Fruko Gazoz